28.12.2017

V Moravské Třebové na náboru přivítali přes 200 dětí

Fotbalový klub SKP Slovan Moravská Třebová ve spolupráci s Fotbalovou asociací ČR a PKFS Pardubice uspořádali 15. září na fotbalovém stadionu v Moravské Třebové v (...)

28.12.2017

Nábor v Hlinsku zpestřil freestyle Bojana Vukliševiče

Po nepříznivém počasí se na druhý pokus se povedlo zorganizovat nábor pro všechny tři základní školy z Hlinska a i jednu mateřskou.

28.12.2017

Většinu účastníků náboru klubu SK DFO Pardubice tvořily dívky

V pondělí 11. září 2017 se v Pardubicích konala další z náborových akcí v rámci projektu Měsíc náborů.

28.12.2017

Nábor si v Letohradě vyzkoušeli hráči místního FK i úplní začátečníci

V pátek 15. září se na fotbalovém stadionu v Letohradě uskutečnilo sportovní dopoledne pro malé fotbalové naděje – předškoláčky a prvňáčky.

Barbora Votíková

Na premiéru v Lize mistrů proti Barceloně nikdy nezapomenu

Barbora Votíková je úspěšná na dvou frontách. Jako brankářka pražské Slavie vyhrála několik titulů, chytá v Lize mistrů a stává se oporou ženského národního týmu. Na youtube vytváří vtipná videa, která mají zatím 25 miliónů zhlédnutí.

Verner Lička

V mládí jsem ani nesnil o tom, že bych byl profesionální fotbalista

Hrál fotbal jen proto, že ho bavil. Nakonec tento přístup Vernera Ličku vynesl až do Baníku, se kterým prožil zlatá léta a třikrát ovládl ligu. V té vstřelil 103 gólů a stal se členem Klubu ligových kanonýrů. V roce 1980 získal s Československem zlatou medaili na Letních olympijských hrách v Moskvě. To je příběh úspěšného hráče, trenéra i (...)

Daniel Zítka

Kaká mi dal čtyři góly ve dvou zápasech

Bývalý gólman Daniel Zítka zavzpomínal na své angažmá v Česku i v belgickém Anderlechtu. V evropských soutěžích s ním čelil řadě velkoklubů a třeba Brazilec Kaká mu ve dvou utkáních nasázel čtyři branky. „Ale vždycky jsem sledoval spíš gólmany, inspirovali mě Oliver Kahn či Santiago Cañizares,“ prozradil Zítka.

Günter Bittengel

Nebyl jsem žádný kanonýr, ale první ligový gól si dobře pamatuji

Jeho fotbalový život je pevně spjatý s mateřskou Duklou, kde působil jako hráč i trenér a v současnosti zde vykonává funkci sportovního ředitele. Jednapadesátiletý Günter Bittengel je zkrátka mužem na svém místě, maximálně oddaný všemu, co se týká klubu z Julisky.

329 330 členové FAČR
3 890 klubů v ČR
73 612 hráčů ve věku 6-12 let