03.05.2018

Začíná Měsíc náborů, FAČR pomáhá hledat nové hvězdičky

Fotbalový projekt Měsíc náborů, který je jednou z částí známého projektu Můj první gól, startuje se začátkem měsíce května. Stovky klubů po celé České (...)

26.01.2018

Měsíc náborů poprvé zavítal také do Hranic

Měsíc náborů byl v Hranicích poprvé, takže panovaly mírné obavy jak bude celá akce probíhat.

26.01.2018

Dětem ve Strašicích se ze hřiště zpátky do lavic nechtělo

Ve středu 20. 9. 2017 se na fotbalovém hřišti TJ SPARTAK STRAŠICE uskutečnila vůbec poprvé akce Měsíc náborů, kterou zaštiťuje FAČR a jež se snaží zábavnou (...)

26.01.2018

V Sezimově Ústí vládla dobrá nálada

Akce proběhla v areálu TJ Sokol Sezimovo Ústí a zúčastnilo se jí celkem 119 dětí ze čtyř základních a mateřských škol z Tábora a Sezimova Ústí.

Simona Necidová

Od kluků mě v dětství odlišovaly jenom dlouhé vlasy

Jméno Necid je díky útočníkovi pražské Slavie ve fotbale známé jméno. Už málokdo ale ví, že do míče umí skvěle kopat také jeho sličná sestra Simona, která stejně jako on obléká dres Slavie. Tedy s tou výjimkou, že zatímco Tomáš má za úkol góly střílet, ona jim zabraňovat

David Bičík

Drogba mi v zápase s Galatasarayem zlomil prst a další vykloubil

Gólman pražské Sparty David Bičík mimo jiné působil i na Slovensku a v Turecku, kde mu Didier Drogba zlomil prst a další vykloubil. Na všechna angažmá ale vzpomíná v dobrém, ačkoli ví, že kdyby byl houževnatější, mohl se podívat i do věhlasnějších klubů.

Jiří Ployhar

Gól je pro mě zadostiučinění, že jsem něco dokázal

Jiří Ployhar není jen skvělý herec či dabér, ale také vášnivý milovník fotbalu, oddaný fanoušek Bohemians a obávaný player týmu Real Top Praha. Kde s fotbalem začínal a který zápas mu nejvíc utkvěl v paměti?

Jan Chramosta

Rád vzpomínám na góly, které o něčem rozhodovaly

Gól pro útočníka Jablonce Honzu Chramostu znamená to nejvíc, čeho může ve fotbale dosáhnout. Dobře si proto pamatuje jak na své premiérové trefy, tak i na rozhodující branky v důležitých soubojích. Třeba na tu proti Anglii na Euru do 21 let z roku 2011.

329 330 členové FAČR
3 890 klubů v ČR
73 612 hráčů ve věku 6-12 let