Hlavní menu
04.05.2017

Ligové kluby se zapojí do kampaně pro mladé fotbalisty a fotbalistky

Nadcházející 27. kolo ePojisteni.cz ligy podpoří projekt Můj první gól, který pomáhá začínajícím fotbalistům a fotbalistkám na startu jejich kariéry. Do kampaně (...)

10.03.2017

Poslední volná místa pro dívky na Fotbalovém kempu Můj první gól

„Táto, jednou bych chtěl být jako Pavel Nedvěd!“ Možná už jste takovou větu od svých ratolestí slyšeli. Fotbal, nejrozšířenější a nejpopulárnější (...)

09.02.2017

Táto, mámo, trénujte s námi, vyzývá nové instruktážní DVD od FAČR

Rozvíjet individuální fotbalové dovednosti a schopnosti mladých fotbalových nadějí. To si klade za cíl nová série instruktážních videí „Trénuj“ v rámci (...)

23.11.2016

Patronem fotbalového náboru v Hrádku nad Nisou se stal Jiří Štajner

Dne 23.9.2016 se fotbalový klub FK Slovan Hrádek nad Nisou 1910 z.s. připojil k celorepublikovému projektu Můj první gól - Měsíc náborů, jenž je podpořen Fotbalovou (...)

Michal Kadlec

Vrcholem kariéry pro mě bylo EURO 2012 v Polsku

Je synem bývalého reprezentanta Miroslava Kadlece, a tak měl Michal Kadlec všechny předpoklady pro to, aby se stal profesionálním fotbalistou. Michal si po vzoru otce zahrál i na mistrovství Evropy, jen s tím rozdílem, že z něj nepřivezl cenný kov jako táta v roce 1996.

Ladislav Maier

V kariéře jsem dostal spousty krásných gólů

Pyšní se stříbrem z EURO 1996 a padesáti čistými konty v lize. A ano, Ladislav Maier nepatří k těm, kteří by na nádherné trefy vzpomínali s oblibou. Jeho hlavním úkolem totiž bylo brankám zabraňovat. Památné góly, které inkasoval z kopaček Jaroslava Kamenického a Pavla Nedvěda, má ale v hlavě dodnes.

Tomáš Hübschman

Nejdůležitější gól jsem dal Marseille ve čtvrtfinále Poháru UEFA

Tomáš Hübschman mnoho klubů neprostřídal. Většinu své profesionální kariéry zasvětil Šachtaru Doněck. Na Ukrajině s ním získal osm ligových titulů, ale největší význam pro něj stejně měla reprezentace. „Kvůli tomu každý fotbal hraje,“ míní defenzivní štít Jablonce.

David Lafata

Svůj nejkrásnější gól jsem dal Jablonci nůžkami

Mezi současnými střelci působí sparťanský útočník David Lafata jako zjevení. Se 199 góly vyšplhal až na dělené třetí místo v Klubu ligových kanonýrů za dávnými šutéry Bicanem a Kopeckým. Jak vzpomíná na jubilejní stý zásah? „Padl v Liberci. Děláme si v šatně srandu, že mi na ní shodou okolností přihrával Lukáš Vácha, protože se mu (...)

329 330 členové FAČR
3 890 klubů v ČR
73 612 hráčů ve věku 6-12 let