Hlavní menu
04.05.2017

Ligové kluby se zapojí do kampaně pro mladé fotbalisty a fotbalistky

Nadcházející 27. kolo ePojisteni.cz ligy podpoří projekt Můj první gól, který pomáhá začínajícím fotbalistům a fotbalistkám na startu jejich kariéry. Do kampaně (...)

10.03.2017

Poslední volná místa pro dívky na Fotbalovém kempu Můj první gól

„Táto, jednou bych chtěl být jako Pavel Nedvěd!“ Možná už jste takovou větu od svých ratolestí slyšeli. Fotbal, nejrozšířenější a nejpopulárnější (...)

09.02.2017

Táto, mámo, trénujte s námi, vyzývá nové instruktážní DVD od FAČR

Rozvíjet individuální fotbalové dovednosti a schopnosti mladých fotbalových nadějí. To si klade za cíl nová série instruktážních videí „Trénuj“ v rámci (...)

23.11.2016

Patronem fotbalového náboru v Hrádku nad Nisou se stal Jiří Štajner

Dne 23.9.2016 se fotbalový klub FK Slovan Hrádek nad Nisou 1910 z.s. připojil k celorepublikovému projektu Můj první gól - Měsíc náborů, jenž je podpořen Fotbalovou (...)

Martin Pospíšil

Proti Kodani v Evropské lize jsem gólem rozhodl o postupu

Martin Pospíšil ve fotbale málokoho převyšoval vzrůstem, ale i se 178 centimetry to dotáhl až ke třem startům za reprezentaci a vítězství v Českém poháru. Jablonecký záložník rád vzpomíná na klíčový gól v Kodani v Evropské lize, ale vybavuje si i úplné začátky ve vesnici Bělkovice: „Přišel jsem na trénink a všichni byli asi o pět let (...)

Michal Bílek

Vyrůstal jsem s balonem, byla to moje nejoblíbenější hračka

Španělskou nejvyšší soutěž si vyzkoušela jen hrstka českých fotbalistů. To štěstí měl i Michal Bílek, bývalý záložník Sparty, Viktorie Žižkov či Teplic, který nastupoval za Sevillu. „Zahrát si proti Realu a Barceloně, je něco nádherného,“ vzpomíná na svou španělskou anabázi Bílek, kde vstřelil svůj první gól slavné Valencii.

Eliška Sonntagová

Zahrát si na mistrovství Evropy bude skvělý zážitek

Je jí teprve 15 let, ale už teď má velké sny a cíle. „Láká mě Amerika,“ přiznává talentovaná Eliška Sonntagová. Pro obránkyni pražské Sparty je teď ale prioritou blížící domácí evropský šampionát, na který se chystá s ženskou reprezentací do 17 let.

Lukáš Magera

Když můj gól pomůže k bodům, je to velké zadostiučinění

Lukáš Magera od dětství snil o kariéře profesionálního fotbalisty. Chtěl do Baníku a do ostravského celku se dostal, toužil po Anglii, i tam si zahrál. „Splnilo se mi také přání dostat se do reprezentace. Ještě si přeji titul s Mladou Boleslaví,“ netají své plány Magera.

329 330 členové FAČR
3 890 klubů v ČR
73 612 hráčů ve věku 6-12 let