15.09.2017

Ratolesti coby velké hvězdy! Ve fotbale není malých zápasů

Fotbal, to nejsou jen mistrovská utkání o důležité body. V první řadě jde o nefalšovanou radost ze hry, jež baví miliardy lidí po celé zeměkouli. A hlavně ty (...)

06.09.2017

Kluby HET ligy se po reprezentační pauze zapojí do kampaně pro mladé fotbalisty a fotbalistky

6. kolo HET ligy proběhne v duchu projektu Můj první gól, který pomáhá začínajícím fotbalistům a fotbalistkám na startu jejich kariéry. Do kampaně pro mladé (...)

24.08.2017

Děti zaplnily hřiště v Hrušovanech

Ve čtvrtek 25. 5.2017 se konala na fotbalovém hřišti v Hrušovanech nad Jevišovkou akce pod názvem ,,Měsíc náborů“. Akce byla realizována za podpory FAČRu, JmKFS, (...)

18.08.2017

Fotbalový kemp Můj první gól přivítal 100 dětí z celého Česka

První ročník Fotbalového kempu v rámci projektu Můj první gól Fotbalové asociace České republiky se uskutečnil během prvního srpnového týdne. Kempu se zúčastnila (...)

Milan Škoda

Bez fotbalu si život nedokážu představit

Že je Milan Škoda oporou Slavie a jedním z nejlepších útočníků HET ligy, je všeobecně známá věc. Tušili jste ale, že v seniorském fotbale začínal jako stoper? A že jeho nejdůležitější góly padly všechny hlavou? Přečtěte si, co dalšího prozradil v rámci seriálu Můj první gól.

Josef Šural

Nejvíc si cením toho, že jsem se dostal do ligy

Ve Zbrojovce postupně prošel všemi mládežnickými kategoriemi a v osmnácti letech zažil v jejím dresu ligovou premiéru. A hned proti Spartě. To ovšem ještě netušil, že za pár let bude oblékat právě letenský dres. Svůj první ligový gól vstřelil Josef Šural proti Kladnu a sám svou trefu označil za „haluz“. V současné době se učí od Davida (...)

Lukáš Vácha

Můj první ligový gól dostal označení Váchova brambora

Osmadvacetiletý Lukáš Vácha stihnul na svůj věk už mnohé. Má dva mistrovské tituly, každý s jiným týmem, a získal i prestižní trebl. Navíc patří do širšího kádru české reprezentace a z postu defenzivního záložníka vstřelil několik krásných ligových gólů. Vůbec nejvíc si cení pohárové trefy do sítě Young Boys Bern. „Marek (...)

Ondřej Kušnír

Reprezentaci a titul se Spartou řadím ve své kariéře nejvýš

Nejraději vzpomíná na trefu proti italskému Udinese, kterou pomohl Liberci do základní skupiny Evropské ligy, kterou si ve své kariéře zahrál hned třikrát. Se Spartou pak navíc Ondřej Kušnír dokráčel za titulem bez jediné porážky a oblékl také dres národního týmu. „Dres národního týmu a titul se Spartou, za kterým jsme dokráčeli neporaženi, (...)

329 330 členové FAČR
3 890 klubů v ČR
73 612 hráčů ve věku 6-12 let