10.03.2017

Poslední volná místa pro dívky na Fotbalovém kempu Můj první gól

„Táto, jednou bych chtěl být jako Pavel Nedvěd!“ Možná už jste takovou větu od svých ratolestí slyšeli. Fotbal, nejrozšířenější a nejpopulárnější kolektivní sport na světě, motivuje, inspiruje, někdy bere, ale především dává.

I Fotbalová asociace České republiky chce dát vašemu malému fotbalovému nadšenci něco navíc. Proto ve Sportovním centru v Nymburce, kam jezdí trénovat i reprezentační výběry či přední české sportovní kluby, pořádá první Fotbalový kemp k projektu Můj první gól.

„Naším cílem je vytvořit kvalitní zázemí pro výchovu budoucích talentů, kteří se třeba jednou stanou tvářemi českého fotbalu. I proto se FAČR rozhodl pořádat týdenní Fotbalový kemp pro holky a kluky narozené v roce 2009,“ uvedl Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

Fotbalový kemp se uskuteční od 31. července do 5. srpna 2017. Zúčastnit se ho mohou jak začínající fotbalisté a fotbalistky, tak i ti, kteří fotbal již nějakou dobu hrají.

Děti se budou na Fotbalovém kempu učit od špičkových Grassroots trenérů mládeže, kterých je v České republice pouze čtrnáct. Tito trenéři trénují podle nejnovějších trendů a neváhají do svých tréninků implementovat nové metodické prvky. Kromě tréninků čeká na účastníky bohatý doprovodný program. Vyzkoušejí si, jaké je to zahrát si na hřišti na Strahově, kde hrají reprezentační výběry, navštíví Síň slávy českého fotbalu v sídle FAČR, setkají se s osobnostmi českého fotbalu, ale poznají také nové kamarády a odnesou si spoustu zážitků, zkušeností i věcných cen.

První ročník Fotbalového kempu je určen pouze pro 100 dětí z celé České republiky, přičemž kapacita pro chlapce je sice již vyčerpána, lze je však stále přihlašovat na seznam náhradníků. „Protože fotbal není v žádném případě pouze mužskou záležitostí, svá místa mají na kempu garantována také děvčata. V současné době zbývá stále několik volných míst určených holčičkám. Rodiče mohou své malé fotbalistky na kemp přihlašovat do konce března 2017,“ řekl Michal Blažej. K přihlášení vaší ratolesti stačí vyplnit formulář na webu kemp.mujprvnigol.cz, kde naleznete také podrobnější informace o kempu.