12.07.2017

Na hranicích s Německem si na fotbalovém hřišti zasportovalo téměř 200 dětí

V pořadí třetí náborová akce v Ústeckém KFS se konala v úterý 16.5.2017 na fotbalovém hřišti TJ Slovanu Vejprty, které leží nedaleko hranice se Spolkovou republikou Německo.

Na útulné hřiště v horském městečku s nově rekonstruovaným objektem, kde se nachází kabiny a další zázemí fotbalového oddílu, si v úterý dopoledne našlo se svými učitelkami cestu 192 dětí z Vejprt a nedaleké Kovářské, odkud je přivezli pořadatelé náborové akce autobusem. Celkem připravili organizátoři akce v čele s předsedou fotbalového klubu Bohuslavem Hoffmanem a předsedou TJ Petrem Kratochvílem 12 stanovišť, na kterých si děti měly možnost vyzkoušet pohybové schopnosti a další sportovní dovednosti, které nebyly zaměřené jen na fotbal. Účastníci si tak zkusili střelbu florbalovou hokejkou, ovládání pingpongového míčku pálkou na stolní tenis, střelbu fotbalovým míčem na terč v brance, skoky na trampolíně, přetahování lanem a další pohybové a dovednostní soutěže.

Na sportování dětí se přišla podívat starostka města Jitka Gavdunová, která byla mile překvapena počtem sportujících dětí a také se netajila tím, že spolupráce s tělovýchovnou jednotou a oddílem kopané je na velmi dobré úrovni. Sportovní dopoledne navštívil také krajský zastupitel a předseda OFS Chomutov Jan Richter, jehož dobře zorganizovaná akce příjemně potěšila a pevně věří, že domácí funkcionáři rozšíří členskou základnu zejména o družstva nejmenších fotbalistů, tj. přípravek.

Podle slov pořadatelů by o fotbal byl mezi mládeží zájem, ale místní nemají dostatečný trenérský kádr. Proto se budou snažit získat do svých řad lidi se zájmem o trénování nejmenších fotbalistů a proškolit je aspoň online kurzem Grassroots leader a případně licencí C na OFS v Chomutově. V současné době má klub v činnosti 2 družstva: dospělých v I. B třídě a mladších žáků v okresním přeboru. V kategorii starších žáků spolupracují s Kovářskou.

Na závěr náborové akce dostaly všechny děti i jejich učitelky medaile a další sportovní drobnosti a sladkosti, které jim společně s pořadateli předával Grassroots trenér mládeže Ústeckého KFS Jan Štefko. Sportovní dopoledne se velmi vydařilo, což bylo vidět na tvářích všech odcházejících dětí i jejich učitelek.