18.08.2017

Fotbalový kemp Můj první gól přivítal 100 dětí z celého Česka

První ročník Fotbalového kempu v rámci projektu Můj první gól Fotbalové asociace České republiky se uskutečnil během prvního srpnového týdne. Kempu se zúčastnila stovka dětí narozených v roce 2009 a registrovaných v klubech po celé České republice.

Dějištěm Fotbalového kempu se stal areál Sportovního centra v Nymburce, v jehož příjemném prostředí na břehu řeky Labe, nalezli malí sportovci vše potřebné. Pro účastníky byl připraven bohatý, ale nejen fotbalový program. „Programu kempu dominovaly fotbalové tréninky pod vedením Grassroots trenérů mládeže FAČR. Ti měli na místě k dispozici FAČRmobily plné tréninkového vybavení. Žádný z tréninků nebyl stejný a děti tak rozvíjely své fotbalové, ale i další pohybové dovednosti,“ popisuje Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

Fotbalové tréninkové jednotky byly doplněny dalšími zábavnými aktivitami. Odpolední program jednoho z dní vyplnil například workshop s mistrem světa ve Freestyle footbagu Honzou Weberem, který dětem předvedl část svého umění a následně s nimi vyzkoušel různá freestylová cvičení. Během další aktivity mladí sportovci prokázali jejich znalost českých fotbalistů během hry „Hledej reprezentanta“, kdy v přilehlém lesoparku hledali fotografie reprezentantů a přiřazovali k nim správná jména.

Dalším skvělým zážitkem byla pro mladé fotbalistky a fotbalisty návštěva sídla FAČR na Strahově. Do tamního tiskového centra je totiž přišli pozdravit dva bývalí skvělí hráči a současní trenéři mládežnických reprezentací Vítězslav Lavička a Jan Suchopárek, kteří zodpověděli i několik záludných dotazů a podepsali se dětem do jejich táborových deníčků. Děti následně zavítaly i do Síně slávy českého fotbalu v sídle asociace, kde si prohlédly trofeje a další unikátní artefakty z historie české kopané. Přímo do Nymburku za účastníky přicestoval bývalý ligový kanonýr Horst Siegl, který s nimi také pobesedoval a rozdal autogramy.

VIDEO

Kromě zkušeností a vzpomínek si děti z Fotbalového kempu odvezly také hodnotné dárky od Fotbalové asociace. „Každý z účastníků obdržel na začátku kempu uvítací balíček. Balíček obsahoval fotbalové vybavení od společnosti PUMA, dále náramek, jehož barva přiřadila účastníka do konkrétního družstva, a také deníček, do kterého si děti mohly zapisovat vzpomínky, sbírat autogramy a zejména razítka za plnění aktivit, které mohly během slavnostního zakončení vyměnit za další fotbalové odměny,“ uvedl Michal Blažej.

Fotbalový kemp pro ročníky 2009 je již minulostí a organizátoři věří, že se pro děti stal nezapomenutelným zážitkem. Nyní se v rámci projektu Můj první gól můžeme těšit na zářijový Měsíc náborů, během kterého budou na hřištích po celé zemi k vidění nové fotbalové naděje a společně s nimi spousta fotbalové radosti.

Kompletní fotogalerii z Fotbalového kempu naleznete zde: https://www.flickr.com/photos/mujprvnigol/albums