15.09.2017

Ratolesti coby velké hvězdy! Ve fotbale není malých zápasů

Fotbal, to nejsou jen mistrovská utkání o důležité body. V první řadě jde o nefalšovanou radost ze hry, jež baví miliardy lidí po celé zeměkouli. A hlavně ty nejmenší, které je třeba k fotbalu vést a maximálně je v něm podporovat. Jen tak se totiž dočkáme nových Pavlů Nedvědů či Tomášů Rosických. Náboru malých fotbalistů se ostatně dlouhodobě věnuje projekt FAČR Můj první gól, který přišel se zajímavým motivačním videem.

Je jedno, zda hrajete nějakou soutěž či si jen kopete s kamarády na plácku za barákem. Stejně tak není podstatné, zda máte talent od Boha nebo vás fotbal prostě jenom hrozně baví. Radost ze hry a euforie z vítězství či vstřelené branky je prostě vždycky stejná. Enormní a jedinečná. Ve fotbale totiž není malých zápasů!

A přesně to je myšlenka projektu „Můj první gól“, který dlouhodobě podporuje nábory fotbalových klubů. Pro Fotbalovou asociaci České republiky (FAČR) je totiž samozřejmě velmi důležité, aby se v co možná nejnižším věku u dětí vytvářela především láska k fotbalu, který by se měl stát jejich životní součástí a i díky tomu se do budoucna vytvářelo širší základnu českých fotbalových reprezentací. Vždyť právě děti jsou kořeny fotbalu.

„Je potřeba, nutnost a práce nás všech ve fotbale mít co nejširší základnu těch nejmenších fotbalistů a fotbalistek, kteří budou fotbal milovat, a aby jednou tato práce se jednou projevila i na těch nejviditelnějších místech, jako je liga a reprezentace,“ řekl Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR.

Bez pevné a široké základny zkrátka nové hvězdy, které obstojí ve světové konkurenci, nikdy nevychováme. Proto je třeba ty nejmenší hráče co nejvíce podporovat, ať už své první fotbalové krůčky dělají kdekoliv. Jako motivace do další činnosti jim může posloužit i toto video, v němž souboj nadšených ratolestí komentuje uznávaný fotbalový komentátor Tomáš Radotínský.

VIDEO

Jsme velmi rádi, že se k projektu Můj první gól pravidelně připojují i všechny ligové kluby. Jeho úspěšnost navíc ukazuje také ocenění UEFA, které bylo FAČR v roce 2015 uděleno,“ doplnil předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.