07.11.2017

Podzimní nábory přivedly k fotbalu přes 6000 dětí

Září bylo měsícem náborů. To je už všeobecně známo. Desítky náborových akcí po celém Česku proto přilákaly tisíce dětí na fotbalové trávníky. Jeden z pilířů významného projektu Můj první gól Fotbalové asociace České republiky tak opět dokázal, že o fotbal je v naší zemi stále velký zájem.

Měsíc náborů je série náborových akcí orientovaných na seznámení se dětí s fotbalem, které se konají ve dvou hlavních náborových měsících - květnu a září. Dívky a chlapci si na nich mohou otestovat nejen fotbalové, ale všeobecné sportovní dovednosti. Organizátoři si totiž pro účastníky náborů připravují pestrá a zábavná cvičení, která slouží k rozvoji pohybových schopností, ale zároveň děti baví a přinášejí jim tak dobrý pocit ze sportování.

„Tyto náborové akce mají tři hlavní záměry. Prvním je přivedení dětí na hřiště a ukázání jim krásy sportu a pohybu v kolektivu s jejich kamarády, dále ukázat především menším klubům možný koncept a možnosti pořádání náborových akcí a velmi důležitým prvkem je i propojení klubů se školami a školkami v jejich okolí, protože tato spolupráce může být do budoucna prospěšná pro všechny, kluby, školy, ale celý český fotbal a sport,“ přiblížil záměry akce koordinátor akcí Michal Blažej z Grassroots oddělení FAČR. 

V září roku 2017 tak proběhla celá řada velmi povedených fotbalových náborů, na kterých byla vidět spousta fotbalové radosti. Projekt se v tomto termínu opět těšil z hojné účasti, když na 64 náborových akcí dorazilo přes 11 500 dětí, a to převážně z okolních základních a mateřských škol. Těch se do zářijového měsíce náborů zapojilo přes tři stovky. Během měsíce září, kdy akce probíhaly a měsíce října, kdy mohli rodiče přihlásit jako nové členy FAČR, přibylo do fotbalové rodiny 6188 nových členů, z toho 5631 chlapců a dívek ve věku 5-12 let. Kluků přibylo nejvíce sedmiletých, a to celých 1369, holčiček pak o rok starších, osmiletých, a to 124.

VIDEO

„Tato čísla nám každoročně ukazují, že tento projekt a podpora klubů v hledání nových talentů má obrovský význam a smysl, jen během náborových měsíce května a září se do naší fotbalové rodiny přidalo 8823 dětí a další se třeba budou přidávat, protože se jim akce mohly líbit a vše si rozmyslí později. Hlavní je, aby je sport bavil, a když to bude fotbal, budeme jen rádi,“ dodal na závěr Michal Blažej.

Závěrem patří samozřejmě velké poděkování všem organizátorům a účastníkům, bez kterých by tento projekt nemohl být uskutečněn. Projekt Měsíc náborů bude samozřejmě pokračovat i v příštím roce a proto se už teď těšíme na spoustu neopakovatelných akcí a zážitků s ním spojených.