28.12.2017

Nábor si v Letohradě vyzkoušeli hráči místního FK i úplní začátečníci

V pátek 15. září se na fotbalovém stadionu v Letohradě uskutečnilo sportovní dopoledne pro malé fotbalové naděje – předškoláčky a prvňáčky.

Akce se zúčastnilo 35 dětí ze ZŠ U Dvora, 19 ze ZŠ Komenského, 32 dětí z MŠ U Dvora a 26 dětí z MŠ Taušlova, celkem 112 dětí.

Organizaci akce si vzali na starosti trenéři mládeže FK Letohrad. Ke hladkému průběhu akce jim vydatně pomohla i skupina osmi studentů 9. ročníku ze ZŠ Komenského, kteří mají malé žáčky po celý školní rok na starosti a pomáhají jim při školních i mimoškolních aktivitách.

Pro děti bylo připraveno 11 stanovišť. Děti si zde procvičily rychlost, obratnost, práci s míčem v ruce i u nohy. Pro některé to byla rutina (členové fotbalového klubu, kategorie bambiny a mladší přípravka), pro některé to možná byl i první kontakt s fotbalovým míčem a prostředím.

Ten den nešlo o branky, body ani vteřiny. Šlo o to, aby děti postupně získávaly kladný vztah ke sportu a k fotbalu zvlášť. A spokojené tváře malých sportovců na konci dopoledne mluvily za vše – vyhráli všichni a sport především.

 

Na závěr by chtěli organizátoři poděkovat FAČR za materiální podporu této akce, neboť sportovního vybavení pro malé fotbalisty není nikdy dost. Zároveň by klub chtěl poděkovat i všem dobrovolníkům, kteří tuto zdařilou akci ve svém volném čase připravili.