26.01.2018

Dětem ve Strašicích se ze hřiště zpátky do lavic nechtělo

Ve středu 20. 9. 2017 se na fotbalovém hřišti TJ SPARTAK STRAŠICE uskutečnila vůbec poprvé akce Měsíc náborů, kterou zaštiťuje FAČR a jež se snaží zábavnou formou dětem přiblížit svět nejen fotbalového sportu.

A tak se každému, kdo se během středečního dopoledne nacházel v blízkosti našeho hřiště, naskytla úžasná podívaná. Prohánělo se tu, pod dohledem organizačního týmu a pedagogického dozoru, přibližně 220 dětí ze 6 okolních základní a mateřských škol, které na místo plánované akce dovezl autobus soukromého dopravce ze Strašic.

Zde, na 12 stanovištích, na malé účastníky čekaly k vyzkoušení různé sportovní disciplíny. Děti tedy měly příležitost zahrát si fotbal, házet míčem na cíl. Zkusily si slalom i házení šipek. Plnily úkoly, kde využily různé tenisové prvky, prošly testem obratnosti, vyzkoušely si cvičení s tréninkovými prvky našich fotbalistů a mnoho dalších.

Každé z těchto stanovišť měl na starost jeden člen realizačního týmu (hráči z řad dorostenců, mužů), děti se u těchto stanovišť postupně prostřídaly a učitel příslušné třídy dohlížel, případně pomáhal, při plnění jednotlivých úkolů.

Jako pozornost, na závěr celé akce, obdržely všechny děti drobné dárky od FAČR a pár sladkostí. A účastnící se škola navíc získala fotbalový míč.

Děti si sportovní dopoledne náležitě užily.