Skip to content

Můj první gól

Grassroots projekt

Můj první gól je projekt zaměřený na začínající mladé fotbalisty a fotbalistky, zejména pak na kontinuální podporu náborové činnosti fotbalových klubů a fotbalové mládeže v České republice.

Primárním cílem projektu je tedy rozšíření členské základny Fotbalové asociace České republiky a sekundárně pak budování pozitivní image fotbalu v České republice za pomoci příběhů slavných fotbalistů či osobností s fotbalem spjatých, kdy spojujícím prvkem jsou právě první góly.

Patroni

projektu

Patronaci nad projektem Můj první gól převzal po Tomáši Rosickém kompletní A-tým české fotbalové reprezentace.

Česká fotbalová reprezentace je tím nejvýznamnějším mužstvem v republice. Zahrát si za národní tým musí být pro každého hráče ctí a tou nejvyšší metou, které lze dosáhnout – začínající fotbalisté a fotbalistky by proto měli mít za vzory právě české reprezentanty, kteří se díky své snaze a pracovitosti vypracovali od svých začátků až ke dresu se lvem na prsou.

Ocenění

UEFA Grassroots

Fotbalová asociace České republiky se dočkala velkého úspěchu na mezinárodním fóru. Náborovou akci „Můj první gól“ totiž Evropská fotbalová unie (UEFA) ocenila jako nejlepší Grassroots projekt roku 2015 v rámci všech jejích členských zemí.

„Prvenství jsme udělili České republice, jejímž projektem jsem fascinován,“ řekl čestný předseda Grassroots UEFA a bývalý místopředseda UEFA Per Omdal z Norska, který tehdejšímu předsedovi asociace Miroslavu Peltovi předal ocenění. Na druhém místě skončili Švýcaři, třetí Belgičané.

„Tento náborový projekt FAČR nádherně zapadl do současné filosofie UEFA, která je zaměřena především na udržení a další růst členské základny pod názvem Grow 2020. FAČR ukázala, že je na správné cestě,“ okomentoval ocenění vedoucí Grassroots oddělení FAČR Otakar Mestek.

„Celý projekt je oceněním práce velkého množství lidí z Fotbalové asociace, ale i samotných klubů, které se podílely na organizaci náborových akcí podpořených FAČR. Samozřejmě je to pro nás všechny velká motivace do budoucna, protože vidíme, že jsme nastavili správný směr a vymysleli projekt, který má smysl a jméno si poměrně rychle vybudoval nejen v České republice, ale i na půdě UEFA. Spousta zemí se zajímá, jak třeba jen jeho část uvést v život i v dalších zemích,“ dodal k oceněnému projektu Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR.

Kontakt

projektu

Fotbalová asociace České republiky
Atletická 2474/8
169 00 Praha 6 - Strahov


Vedoucí Grassroots oddělení FAČR:
Mgr. Otakar Mestek - mestek@fotbal.cz


Grassroots manažer FAČR:
Mgr. Michal Blažej - blazej@fotbal.cz


Grassroots trenéři mládežeInformace k projektu (např. dotazy k pilířům, apod.):
info@mujprvnigol.cz


Webová podpora (např. v případě změn termínů Fotbalových náborů, apod.):
support@mujprvnigol.cz